INSPIRACJE / DREWNIANA KOMODA PASUJE DO KAŻDEGO WNĘTRZA

Polacy pokochali komody i sprytnie wykorzystują ten wynalazek do przechowywania … wszystkiego! Przecież słowo „komoda” po francusku oznacza wygodna. Przede wszystkim jest praktyczna i kocha ukrywać nasze skarby. Historia tego mebla sięga przeszło trzysta lat temu, kiedy jego pierwowzór stanowiła masywna skrzynia z przegrodami. Dopiero później, kiedy skrzynia dostała nogi i nabrała nieco lekkości stała się królową w sypialni Ludwika XIV a następnie wszystkich salonów. Została okrzyknięta meblarskim dziełem sztuki i tak jest do dzisiaj.

Komoda w jadalni

 

Stylowo różnorodne

Jeśli planujesz zakup komody na lata to najlepszym wyborem będzie ta wykonana z drewna. Pasuje zarówno do nowoczesnego mieszkania zwolennika dizajnu, miłośnika pałacowych dekoracji (polecamy wersję z kolekcji Gold Collection) czy klasycznych aranżacji (kolekcja Magic Collection). Zastanawiasz się co jest aktualnie modne? Proste, klasyczne kształty nigdy się nie znudzą, czasem wystarczy tylko wymiana uchwytów, by całkowicie zmienić charakter mebla i dopasować go do wnętrza. W dużych przestrzeniach możesz sobie pozwolić na masywne, długie i szerokie wersje szafki, dzięki której zyskasz powierzchnię do odkładania zastawy stołowej czy książek. W małym pomieszczeniu sprawdzi się wysoka, z dużą ilością głębokich szuflad. Starajmy się zaplanować wnętrze szuflad - to pomoże nam w utrzymaniu porządku. Wysoka komoda sprawdzi się znakomicie w gabinecie, gdzie zadomowiona w pobliżu biurka przejmie funkcję przechowywania dokumentów i biurowych akcesoriów. A może w przedpokoju, gdzie najczęściej lądują drobiazgi naszych dzieci, przybory do czyszczenia ubrań, butów, szale i kosmetyki. Taki drewniany mebel zajmuje mało miejsca ale dużo w sobie pomieści, dlatego nie powinno jej również zabraknąć w pokoju dziecka.

 

Komoda Timeless WoodKomoda Natural

 

Nowoczesne i praktyczne

Połączenie drewna i szkła zawsze nada wnętrzu elegancji, dlatego do salonu wybierz komodę np. z przeszklonym frontem po jednej albo dwóch stronach. Patent szafki pół na pół, czyli część zamknięta, część otwarta czy przeszklona, wydaje się idealnym kompromisem. Zapewnia miejsce zarówno do schowania, jak i eksponowania. Taka forma będzie bezkonkurencyjna, gdy chcesz się pochwalić kolekcją pięknej porcelany czy unikatowych albumów. Jeśli kochasz naturę i stonowane kolory na pewno twoją uwagę przykują meble z wyselekcjonowanego drewna jesionowego Natural Collection - do salonu, jadalni, sypialni i przedpokoju. Na szczególne zainteresowanie zasługują komody z serii Queen Collection. Mistrzowskie, gięte fronty szuflad podkreślające naturalne piękno jesionu i stylizowane uchwyty nadadzą wnętrzu wytwornego wyrazu i przeniosą nas prosto do wiktoriańskiej Anglii.
Szafki, półki i komody pozwalają, aby wnętrze zyskało indywidualny charakter i gwarantują wygodne schowki na kosmetyki, przybory biurowe itp. I nie ma znaczenia, gdzie postawisz komodę, w jadalni czy salonie, z dwiema a może z kilkoma szufladami, jedno na pewno się nie zmieni – praktyczność tego mebla.

Komoda GoldKomoda Queen