INSPIRACJE / WDZIĘK KLASYKI CZYLI DREWNIANE ŁÓŻKO W SYPIALNI

Natura sypialni   

Ważne jest rozmieszczenie i forma mebli, ale unikajmy ich nadmiaru. Przestrzeń wokół łóżka nie może być przeładowana. I bardzo ważne jest ustawienie łóżka względem okien i drzwi – najlepiej bokiem. Z łóżka powinniśmy obserwować całą sypialnię – to zapewni nam najlepszy odpoczynek.

Jesteś alergikiem? Wybierz łóżko drewniane, niezabudowane dołem. Ułatwia to odkurzanie i mycie podłogi. Urządzając sypialnię dobrze jest łączyć meble w pary: postaw dwa stoliki nocne, dwie lampki, dwa obrazki itp. Z sypialni powinniśmy usunąć wszystkie niepotrzebne rzeczy typu papiery, ubrania, zabawki dzieci. To co jest potrzebne poukładajmy w koszykach, szufladach. Łóżko i jego otoczenie szczególnie wpływa na nasze samopoczucie i regenerację. Jeśli już zdecydujemy się na ozdoby w sypialni, to tylko za zagłówkiem, żeby nas nie rozpraszały. Sypialnia, nasz azyl, powinna być wolna od mocnych kontrastów. Ważna jest gama kolorystyczna, która przygotuje nas do snu, niezależnie czy składa się z jasnych czy ciemnych barw.

 

Słodkich snów

Przy wyborze ramy łóżka kierujmy się stylem sypialni, ale nie zapominajmy o dość istotnej kwestii – szerokości spania. To pierwszy krok do dobrego snu. Kolejny to dobry materac. Szerokie łóżko z wysokim tapicerowanym zagłówkiem (Unimebel Natural Collection) gwarantuje właścicielom komfort. Dla preferujących proste formy mebli z drewna stworzono kolekcję Grand Collection. Łóżko urzeka pięknem prawdziwego jesionowego lub bukowego drewna i idealnie wpisze się w klasyczny styl pomieszczenia. Bo klasyczny wcale nie musi oznaczać nudny. Styl ten jest powściągliwy więc sprzyja wyciszeniu. I warto zapamiętać, że urządzając się w stylu klasycznym optycznie powiększymy przestrzeń. Główne zasady – wybieramy stonowane odcienie, drewno i eleganckie dodatki. Na łóżko koniecznie kapa z miękkiej tkaniny i kilka poduszek. Ciemny kolor drewna z kolekcji Magic Collection nada sypialni orientalnego charakteru lub podkreśli kolonialny wystrój wnętrza. Czy zagłówek ma znaczenie? Łóżko powinno mieć za plecami ścianę lub solidne wezgłowie. W ten sposób zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Komfortowy będzie zagłówek tapicerowany, a drewniany jest niezbędny w pokoju urządzonym w stylu retro lub country. A co z oświetleniem wokół łóżka? Światło powinno padać łagodnym strumieniem z lampek lub kinkietów.

 

Spokój i harmonia

To właśnie chcemy osiągnąć aranżując idealną sypialnię, gdzie na naszym wymarzonym łóżku poczytamy w spokoju książkę odrywając się od domowego gwaru, czy po prostu zrelaksujemy się po ciężkim dniu w pracy.